Ogłoszenia parafialne 19.03.2023

1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. dra Piotra Majkę, który poprowadzi rekolekcje parafialne. Msza św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 17.00. We wtorek i środę kolekta, która będzie przeznaczona dla ks. Piotra.

 

2. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży w naszej szkole podstawowej odbędą się od poniedziałku do środy w następujących godzinach:

8.30 - 9.00 klasy 0-1

9.10 - 9.40 klasy 2-4

10.00 -10.30 klasy 5-8

 

3. 3. W sobotę 25.03 uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy Św. będzie możliwość uroczystego przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Osoby, które pragną to uczynić proszę o przyniesienie ze sobą świec.

 

4. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30.

 

5. Za tydzień kolekta na WSD w Pelplinie.

 

6. Parafia Koronowo organizuje wyjazd na „Dzień Młodych” w Kościerzynie, który odbędzie się 2 kwietnia 2023 r. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Koszt wyjazdu 10 zł.

 

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr od 16.00 do 17.00.

 

8. W zakrystii można odbierać najnowsze „ Pielgrzymy”.

Ogłoszenia parafialne 12.03.2023

1. Dziękuję za zeszłotygodniową zbiórkę do puszek na rzecz mieszkańców Ukrainy poszkodowanych w wyniku wojny. Udało się zebrać 1178 zł.

 

2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 19-22 marca. Poprowadzi je ks. Piotr Majka

 

3. Zachęcamy, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając skarbonkę z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią wezmą udział w losowaniu nagród, które przeprowadzi Caritas Diecezji Pelplińskiej.

 

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr od 16.00 do 17.00.

 

5. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do czwartku w kaplicy sióstr a od piątku do niedzieli w kościele.

 

OŚWIADCZENIE
PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI
METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY

Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.

W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła. Nie wzięli przy tym pod uwagę istniejących raportów i opracowań, które rzetelnie ukazują jego słowa i czyny. Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski już raz podkreślili (18 listopada 2022 roku), że medialny atak na kard. Karola Wojtyłę, a następnie Papieża Polaka i jego pontyfikat ma swoje głębsze przyczyny.

Chciałbym w tym miejscu wyrazić moje serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie bronią dziedzictwa i osoby św. Jana Pawła II, który m.in. przyczynił się do wyzwolenia Polski i innych państw spod sowieckiego komunizmu.

To właśnie poczynając od decyzji Jana Pawła II, Kościół podjął zdecydowany wysiłek powołania struktur i opracowania jednoznacznych procedur, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, należycie ukarać winnych przestępstw seksualnych, a przede wszystkim wspomóc osoby skrzywdzone. Wydając dokument Sacramentorum sanctitatis tutela dla całego Kościoła, który uznaje krzywdę wyrządzoną dziecku w sferze seksualnej za jedno z najcięższych przestępstw, Jan Paweł II zobowiązał wszystkie episkopaty świata do wprowadzenia szczegółowych norm postępowania w takich przypadkach. Była to decyzja ze wszech miar bezprecedensowa i przełomowa.

Obrona świętości i wielkości Jana Pawła II nie oznacza, oczywiście, twierdzenia, że nie mógł on popełniać błędów. Bycie pasterzem Kościoła w czasach podziału Europy na Zachód i blok sowiecki oznaczało konieczność mierzenia się z niełatwymi wyzwaniami. Trzeba też być świadomym tego, że w tamtym okresie obowiązywały, nie tylko w Polsce, inne niż dzisiaj prawa, inna była świadomość społeczna i zwyczajowe sposoby rozwiązywania problemów.

Wzywam zatem wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża.

Warszawa, 9 marca 2023 roku

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

 

 

 

Ogłoszenia parafialne 5.03.2023

 

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz mieszkańców Ukrainy poszkodowanych w wyniku wojny. Serdecznie dziękuje za złożone ofiary.

 

2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 19-22 marca. Poprowadzi je ks. Piotr Majka.

 

3. Zachęcamy, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając skarbonkę z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią wezmą udział w losowaniu nagród, które przeprowadzi Caritas Diecezji Pelplińskiej.

 

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr od 16.00 do 17.00.

 

5. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do czwartku w kaplicy sióstr a od piątku do soboty w kościele.

Ogłoszenia parafialne 26.02.2023

1. Jeszcze raz dziękuję za zbiórkę na rzecz poszkodowanych z powodu trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Udało się zebrać 1724,62 zł.

 

2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30.

 

3. We wtorek na godz. 19.00 zapraszam do plebanii na spotkanie Rady Ekonomicznej.

 

4. W pierwszy piątek miesiąca rano odwiedziny chorych a popołudniu spowiedź od godz. 16.00.

 

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

6. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz mieszkańców Ukrainy poszkodowanych w wyniku wojny.

 

 Intencje mszalne 27.02.2023 - 5.03.2023

 

 

poniedziałek

17.00 Za Parafian W KAPLICY SIÓSTR

wtorek

17.00 W pewnej int. W KAPLICY SIÓSTR

środa

17.00 Za + Mariolę Ledzińską (int. od uczest. pogrzebu) W KAPLICY SIÓSTR

czwartek

17.00 O Boże błog. dla Katarzyny (int. od p. Falenczyk)

piątek

17.00 Intencja wolna

sobota

17.00 Intencja wolna

5.03.2023 Niedziela

9.30 Za + Krystynę i Edmunda Sieg  

Ogłoszenia parafialne 19.02.2023

  1.  Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych z powodu trzęsienia ziemi w  Turcji i Syrii.

  1. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post ilościowy tzw. ścisły (jeden posiłek do syta a pozostałe w ograniczonej formie) oraz post jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Mszy św. o godz. 17.00  nastąpi obrzęd pokutnego posypania głów wiernych popiołem. (W Niewieścinie Msze Św. o godz. 9.00 i 18.00)

  1. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki  o godz. 16.30.

  1. W poniedziałek (w kościele) i we wtorek (w kaplicy) o godz. 16.40 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy przygotowujące nas do rozpoczęcia Wielkiego Postu.

  1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr od 16.00 do 17.00.

  1. W zakrystii można odbierać „Pielgrzymy”.

Ogłoszenia parafialne 12.02.2023

  1.  Bardzo dziękuję naszemu zespołowi „CARITAS” oraz siostrom zakonnym za przygotowanie spotkania po Mszy św z okazji Dnia Chorego.

  1. W minionych dniach Turcja i Syria zostały dotknięte bardzo poważnym w skutkach trzęsieniem ziemi. Z tego względu za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.

  1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy sióstr od 16.00 do 17.00 .

Ogłoszenia parafialne 5.02.2023

  1. Bardzo dziękuję p. Piotrowi Piotrowskiemu, p. Wróbel i p. Woźniak oraz naszym siostrom i paniom z klasztoru za posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowych.

  1. Za tydzień w sobotę o 16.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  1. W sobotę 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy dzień Chorego, dlatego z tej okazji zapraszam na Mszę św. na godz. 11.00 do kaplicy sióstr  połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia                      i błogosławieństwem chorych. Tradycyjnie proszę o zgłaszanie chorych, którzy potrzebują transportu.

  1.  We wtorek zapraszam na zebranie „CARITASU” na plebanię na godz. 19.00.

  1.  W zakrystii można odbierać „Pielgrzymy”.

Ogłoszenia parafialne 29.01.2023

1. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom oraz katechetom życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii.

 

2. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, wszelką życzliwość oraz ofiary składane w czasie naszych spotkań kolędowych.

 

3. W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie świętem M. B. Gromnicznej. Zachęcam, by tego dnia przynieść ze sobą świece do poświęcenia. Jest to też jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 

4. W pierwszy piątek miesiąca rano odwiedziny chorych a popołudniu spowiedź od godz. 16.00.

 

5. W zakrystii można odbierać zaległe „Pielgrzymy”.

 

6. Zmarła nasza parafianka śp. Mariola Ledzińska z Topolna. Pogrzeb w poniedziałek o 11.00 a o 10.30 różaniec.

Ogłoszenia parafialne 22.1.2023 r.

1. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim jak największej pociechy z wnuków.

 

2. Plan kolęd na ten tydzień:

w kościele, w środę 25 stycznia o 16.30 Msza św. i błogosławieństwo kolędowe dla Parafian z Topolna i wszystkich, którzy nie mogli być na „swojej” kolędzie.

Podczas tej Mszy św. będzie poświęcenie wody, (kto chce może przynieść ze sobą wodę w małych pojemnikach), będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej oraz indywidualne błogosławieństwo dla każdej rodziny.

 

 

3. W zakrystii do odebrania lub kupienia najnowszy nr „Pielgrzyma”

Ogłoszenia parafialne 15.1.2023 r.

 

 

1. UWAGA!!! W poniedziałek ze względu na kolędę dekanalną Msza św. będzie odprawiona o godz. 8.00 rano w kaplicy sióstr a biuro będzie nieczynne.

2. Plan kolęd na ten tydzień:

 • w kościele, w środę 18 stycznia o 16.30 Msza św. i błogosławieństwo kolędowe dla Parafian z miejscowości Grabowo i Chrystkowo.

Podczas tej Mszy św. będzie poświęcenie wody, (kto chce może przynieść ze sobą wodę w małych pojemnikach), będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej oraz indywidualne błogosławieństwo dla każdej rodziny.

- w domach - w sobotę 21 stycznia – Topolno od godz. 14.00 (Kolędy na zaproszenie)

​​​​​​​​​​​​​​3. Dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na WSD w Pelplinie

Ogłoszenia parafialne 8.1.2023 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia

 

2. ​​​​​​​Plan kolęd na ten tydzień:

- w kościele, w środę 11 stycznia o 16.30 Msza św. i błogosławieństwo kolędowe dla Parafian z miejscowości Konstantowo i Topolinek. Podczas tej Mszy św. będzie poświęcenie wody, (kto chce może przynieść ze sobą wodę w małych pojemnikach), będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej oraz indywidualne błogosławieństwo dla każdej rodziny.

- w domach - w sobotę 14 stycznia – Topolinek od godz. 14.00 (Kolędy na zaproszenie)

 

 

3. ​​​​​​​Za tydzień kolekta przeznaczona na WSD w Pelplinie

 

​​​​​​​4. W zakrystii można odbierać najnowsze „Pielgrzymy”

Ogłoszenia parafialne 1.01.2023 r.

  1. Wszystkim Parafianom i gościom, składam serdeczne życzenia pomyślności i Bożej opieki w nowym 2023 roku.

 

  1. Plan kolęd na ten tydzień:

   - w kościele we wtorek 3 stycznia o 16.30 Msza św. i błogosławieństwo kolędowe dla parafian z miejscowości Grabówko, Grabowskie Góry i Rudki. Podczas tej Mszy św. będzie poświęcenie wody, (kto chce może przynieść ze sobą wodę w małych pojemnikach), będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej oraz indywidualne błogosławieństwo dla każdej rodziny.

   - w domach - w sobotę 7 stycznia – Konstantowo, Grabowskie Góry i Rudki od godz. 15.00 (Kolędy na zaproszenie)

    

 

  1. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Msza o godz. 9.30