V tydzień Wielkiego Postu

W związku z obowiązującym „Stanem Epidemii” – ograniczającym ilość uczestników w nabożeństwie do pięciu osób – pierwszeństwo mają członkowie rodziny ofiarodawców intencji. Pamiętajmy u udzielonej przez Kościół dyspensie od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

Spowiedź odbywać się będzie w zakrystii, gdyż nasze konfesjonały nie gwarantują zachowania rygorystycznych przepisów sanitarnych.

W piątek o godz. 15,oo zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament o godz. 15,oo – adoracja trwać będzie do godz. 17,oo. W tym czasie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

Nie będzie tradycyjnego objazdu chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną. Jeżeli ktoś pragnie przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą – tu proszę ustalić to indywidualnie ze mną.

Można skorzystać z sakramentów w dowolnym czasie – ale proszę to ustalić ze mną telefonicznie.

W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – nie będzie sprawowana w formie publicznej. Msze św. w kościele o godz. 8,oo i 10,30

W tym tygodniu msza św. w kościele tylko w poniedziałek o godz. 17,oo

Proszę o śledzenie parafialnej strony internetowej, gdzie będą umieszczane na bieżąco istotne dla życia Parafii informacje.

IV Tydzień Wielkiego Postu

W związku z ogłoszonym przez Władze Państwowe „Stanem Epidemii” – starajmy się szczególnie odpowiedzialnie stosować się do podawanych zaleceń. Pamiętajmy u udzielonej przez Kościół dyspensie od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

Dzisiaj, jak i kolejne niedzielę W. Postu nabożeństwo „Gorzkich Żali” zostaje odwołane. W piątek o 16,oo w kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W bieżącym roku nie będzie tzw. „spowiedzi przedświątecznej” organizowanej przy udziale księży z sąsiednich parafii. Każdy wierny spowiada się w swojej parafii.

W środę Uroczystość Zwiastowania Narodzenia NMP – msza św. w kościele o godz. 8,oo i 17,oo

Msze św. w tym tygodniu:
w kaplicy Sióstr: poniedziałek, wtorek, piątek o godz. 8,oo, czwartek o 17,oo
w kościele: –środa: o godz. 8,oo i 17,oo, a w sobota o godz. 17,oo

II Tydzień Wielkiego Postu

W II Niedzielę Wielkiego Postu - przed mszą św.- odbywa się tradycujnie zbiórka do puszek na cele misyjne w ramach programu „Ad Gentes”. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary. W przyszłą niedziele kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

W każdą niedzielę W. Postu o godz. 15,oo w kościele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym W piątek o 16,oo w kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej – katecheza dla dzieci przygotowujących się do Uroczystej Komunii Świętej.

Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu na zakończenie mszy św. śpiewamy „Suplikacje..” w intencji nowych powołań kapłańskich

Msze św. w tym tygodniu w kaplicy Sióstr:
poniedziałek, środę, czwartek i sobota godz. 17,oo
wtorek i piątek – godz. 8,oo

VI tydzień w okresie zwykłym

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont WSD w Pelplinie.

W piątek w łączności ze mszą św. o godz. 17,oo katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Osoby pełniące posługę lektora mogą odebrać plan dyżurów na najbliższe tygodnie.

W tym tygodniu msze św. o godz. 17,oo;
w kaplicy Sióstr poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
w kościele- w sobotę.

Po mszy św. proszę odebrać nowy numer miesięcznika „Cuda i łaski…”

Jeżeli ktoś z Parafian pragnie uczestniczyć w Warszawie w beatyfikacji sł. Bożego ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego , to do 15 marca proszę poinformować mnie, abym mógł zgłosić zapotrzebowanie na tzw. „wejściówkę”

Sołtysi i Rady Sołeckie wsi Topolno, Topolinek, Konstantowo, Grabowo, Grabówko i Rudki zapraszają wszystkie dzieci z Parafii dnia 22 lutego do świetlicy w Topolnie w godzinach od 10,oo do 12,oo na Karnawałowy Bal Przebierańców.